Branko Černý, MBA

Eques de Vino, komtur Komturátu Bohemia

Branko Černý, MBA, se již 23 let věnuje českým a moravským vínům v roli publicisty, hodnotitele i sommeliera. Nejviditelnější je vinařský marketingový projekt KRÁL VÍN České republiky, který bude letošním roce již podvanácté mapovat kompletní domácí vinařskou scénu. Znalosti marketingu si vylepšil studiem MBA programu Public relations a komunikace - specializace pro vinaře a obchodníky s vínem na Business Institutu.
Organizuje degustace, večírky, společenská i firemní setkání; autor 3 knih Malé encyklopedie českých a moravských vín, autor projektu KRÁL VÍN České republiky, autor 9 knih KRÁL VÍN České republiky, spoluautor 3 Knih o kráse snoubení vín a pokrmů. 2009 - 2012 intenzivně spolupracoval s časopisem Víno&Styl i Wine&Life Magazine, přispívá však i do dalších odborných i společenských magazínů – Beverage&Gastro, Profi revue Gastro&Hotel, Xantypa … Je autorem i vinařského kalendáře pro rok 2010, 2011 a 2012
Branko Černý je držitelem degustátorského osvědčení dle mezinárodních norem ISO a certifikátu "Dietní poradce". Je členem Komise SZPI pro zatřizování vín, členem pražského konvinia mezinárodní asociace Slow Food, členem Asociace Sommelierů České republiky a členem Syndikátu novinářů ČR. V roce 2012 byl přijat do Evropského řádu rytířů vína, kde velmi aktivně působí.