ing.Petr Pavelka

ing.Petr Pavelka

hospes

Ač původem z Valašska, dnes už 25 let žiji ve Zlíně-Malenovicích.
V pozdějším věku přecáj enem mňa ta Vitis Vinifera očarovala a dodnes je mou inspirací.
Jako její milovník a propagátor tejto božskéj liány, kudy chodím, šířím její krásné evangelium podobojí: Bíué aj červené.

Na příkaz Karla IV jsme v roce 2014 založili s manželkou eques Prof. Dr.ing. Drahomírou Pavelkovou malé vinařství v Malenovicích u Zlína CHATEAU MALLENOWITZ.
Navázali jsme tak na příkaz otce vlasti, Karla IV z roku 1358 : „Chtějíce z vlastní vůle a naší nekonečné laskavosti, jakož i s pomocí Boží, zlepšit stav našeho království a všech jeho obyvatel, nařizuji:…Zakládat vinice na všech horách království obrácených k poledni…

V roce 2014 jsme vstoupili do Evropského řádu Rytířů vína, abychom si s bratry diskutovali, zvyšovali znalosti a odbornost kolem této magické rostliny Vitis Vinifera.

V roce 2016 jsme při Chateau Mallenowitz založili, opět z popudu Karla IV, malou Karlovu univerzitu o víně WUML (Wine University Mallenowitz).

Dá se říct, že se snažíme oficiálně šířit ušlechtilou kulturu vína kolem nás i u našich přátel, cestujeme za vínem po světě a poznáváme kulturu vína i v zahraničí, odkud vozíme i nové poznání, které šíříme u nás.

In Honorem Dei et in honorem vini!
Pocula sursum - arma deorsum! (Sklenky vzhůru–zbraně dolů!)
Toto je naše poslední moto proti válkám: „Gdyž budů fšeci omámení vínem, tož netrefí ani-ň!